Nawigacja

  • Sprzątanie Świata

    „Już w szkole i w przedszkolu dziecko wie, że świat sprząta się „

     Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki i uczniowie szkoły zaopatrzeni w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję. Dzieci z przedszkola pomagały w sprzątaniu terenu przedszkolnego, a uczniowie szkoły wyszli poza teren szkoły i zebrali kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół szkoły i na ulicach zrobiło się czysto i przyjemnie. Akcja sprzątania  okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń,  a w śmietnikach pojawiły się  worki z zebranymi odpadami. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli upiec kiełbaski na ognisku i  posilić się nimi. 

    C.Jasińska

  • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2010

    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Lubnie

    Uroczystość rozpoczęła się Mszą święta w kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Lubnie z udziałem pocztów Sztandarowych: Pocztu Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wojska  Polskiego oraz pocztu sztandarowego ze Szkoły Podstawowej w Lubnie im. Kombatantów II Wojny Światowej. Dyrektor Pani Teresa Korsak przywitała wszystkich zebranych i wspólnie odśpiewano hymn państwowy.

    Akademia inauguracji nowego roku szkolnego miała miejsce pod Pomnikiem Kombatantów w Lubnie. Uczennice klasy VIII odczytały referaty dotyczące 80-tej Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Upamiętniono minutą ciszy poległych w walkach po czym Radna Lubna Pani Grażyna Skorupska oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Pani Barbara Adamska wraz z Dyrekcją Panią Teresą Korsak złożyły kwiaty pod pomnikiem. Następnie Pani dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom zapału do pracy, sukcesów i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy. Następnie uczniowie  udali się na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

  • Wycieczka do Torunia

    W dniach 4-7 czerwca uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w wycieczce szlakiem piastowskim . Wycieczka obejmowała kilka ciekawych i niesamowitych miejsc. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Gnieźnie. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach poświęconych dziejom Polski. Następnie udaliśmy się do Katedry Gnieźnieńskiej, by pogłębić tajniki wiedzy na temat wykonania Drzwi Gnieźnieńskich i legendy o św. Wojciechu. Po wspaniałym wykładzie pani przewodnik pojechaliśmy do Kruszwicy. Zwiedziliśmy to cudowne miasteczko i przeszliśmy  śladami Piasta do ruin zamku i Mysiej Wieży. Miejscem docelowym był Toruń, tam mieszkaliśmy i odpoczywaliśmy. Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ciechocinka, weszliśmy na tężnie i byliśmy w pijalni wód leczniczych. Później autokar zawiózł nas do Golubia- Dobrzynia i przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, chodząc zamkowymi korytarzami i salonami. Dzień trzeci obfitował w moc atrakcji przy zwiedzaniu samego Torunia. Pani przewodnik oprowadziła nas po Starym Mieście, odwiedziliśmy Planetarium i wypiekaliśmy pyszne pierniki w lokalnej Piernikarni. Ostatni dzień poświęciliśmy na wizytę w Bydgoszczy, następnie przejechaliśmy do kompleksu wypoczynkowego do Mielęcinka. Odwiedziliśmy Zoo i Park Natury. Po tak intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną .

    Katarzyna Hajnrych

     

     

  • Żywa lekcja historii

    W kwietniu wszyscy uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadził zaproszony gość. Tym razem ta niezwykła lekcja historii zatytułowana „Droga do niepodległości” poświęcona była walce Polaków o niepodległość Polski. Prowadzący przypomniał takie fakty z naszej historii  jak  udział polskich legionistów w walkach u boku Napoleona czy  powstanie Księstwa Warszawskiego.  W trakcie tej nietypowej lekcji historii uczniowie mogli przymierzać  przygotowane przez prowadzącego stroje i wcielać się w różne postacie, co byłą dla dzieci dużą atrakcją.     Lekcja ta wzbudziła duże  zainteresowanie uczniów.  Prowadzący umiał w ciekawy sposób przedstawić   wydarzenia związane z dążeniem do niepodległości Polski , a zaprezentowane stroje  i rodzaj stosowanej wówczas w walkach broni  na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać  poznane fakty historyczne.

    C. Jasińska

     

     

  • Wycieczka do Poznania

    Dnia 29.05.2019r. uczniowie z klas ,,0’’ - IV ze Szkoły Podstawowej w Lubnie zwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania. Każdy miał okazję wystąpić za „rogalowym” stołem i pobawić się w robienie rogali. Zabawa była przednia. Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami.

    Następnie  kolejką  ,, Maltanką’’ uczniowie przejechali do Ogrodu Zoologicznego . Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

    C. Jasińska

     

     

  • Warsztaty krawieckie

    Warsztaty krawieckie

    W ramach tematyki „Poznajemy zawody” uczniowie ze szkoły i przedszkola w Lubnie  mieli możliwość poznania pracy krawcowej „od podszewki”. Do naszej placówki zaprosiliśmy  panią Marzenę Andrzejewską która pokazała dzieciom na czym polega praca krawcowej. Uczestnicy  warsztatów krawieckich mogli zobaczyć jak wygląda maszyna do szycia, jakie przybory i materiały potrzebne są, aby coś uszyć. W czasie zajęć nie zabrakło też wspólnej zabawy, dzieci pod czujnym okiem pani Marzeny mogły odrysować szablony, wypełnić środek szytych przedmiotów. Wspólnie z panią Marzeną młodsze dzieci uszyły poduszkę- żółwia do przedszkola, a starsze wielkanocne kurki. Te zajęcia  sprawiły im wiele radości. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Andrzejewskiej  za pokazanie i przybliżenie tego  niezwykle ciekawego i potrzebnego zawodu.

    C. Jasińska

  • Dzień Matematyki

    Dzień Matematyki

    12 marca dzieci z zerówki w Lubnie  obchodziły ogólnopolski Dzień Matematyki. Podczas udziału w grach i zabawach matematycznych dzieci doskonaliły swoje umiejętności, m.in.: w liczeniu w dostępnym zakresie; klasyfikowaniu i porównywaniu liczebności zbiorów, utrwalaniu kształtów i mierzeniu szkolnych pomocy. Najważniejszym celem zajęć było czerpanie radości ze wspólnej zabawy, co widać na załączonych zdjęciach.

    C. Jasińska

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 8 lutego w naszym przedszkolu i szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków na wspaniałą uroczystość z okazji tego wyjątkowego święta. Wychowawcy wspólnie z dziećmi przygotowali specjalny program artystyczny. Wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowy dzień, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.

     C. Jasińska

  • 100 LAT POLSKI NIEPODLEGŁEJ

    100 LAT POLSKI NIEPODLEGŁEJ

    "100 LAT POLSKI NIEPODLEGŁEJ” - pod tym hasłem odbyła się dnia 11 listopada 2018 roku piękna uroczystość.  Licznie zgromadzeni goście zostali przywitani przez Panią Dyrektor Katarzynę Hajnrych oraz Panią Prezes Barbarę Adamską. Następnie uczniowie klasy VII i VIII wzorowo zatańczyli Poloneza, uczniowie z klas ,,0” – IV przedstawili piękne pieśni i wiersze, uczniowie klasy IV odegrała niezwykle wzruszającą scenę przedstawiającą walkę Polski pod zaborami. Zaś uczniowie klasy VIII przedstawili wspaniałą lekcje historii. Pod koniec uroczystej akademii uczniowie oraz mieszkańcy Lubna przy wspaniałym akompaniamencie Pana Jerzego Okulewicza wspólnie odśpiewali kilka patriotycznych pieśni.

    Gromkie brawa w czasie występu uczniów były wyrazem zrozumienia przekazywanych treści i wysiłku włożonego w przygotowanie tej uroczystości.

    W tak wzruszający i wyjątkowy sposób w Lubnie uczczono setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujemy!

  • Bijemy rekord!

    Bijemy rekord!

           W dniu 16 października 2018 r. podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca w Szkole Podstawowej w Lubnie odbyło się po raz trzeci  bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej zwanej RKO w ramach programu edukacyjnego ,,Ratujemy  i Uczymy Ratować”.  Cel tego przedsięwzięcia – to popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

         Przed przystąpieniem do bicia rekordu w klasach zostały przeprowadzone lekcje udzielania pierwszej pomocy połączone z pokazem oraz prezentacją multimedialną.

         16 października przystąpiliśmy do akcji bicia rekordu w nieprzerwalnym prowadzeniu  RKO na 5 fantomach przy udziale uczniów z klas ,,0’’ - VIII. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali uczniowie najstarszej klasy w szkole. Motto, jakie towarzyszyło naszej małej społeczności szkolnej podczas prowadzenia akcji bicia rekordu brzmiało ,, Ratując jednego człowieka, to tak jakbyśmy uratowali cały świat”.

          Niech ten rekord będzie tylko małą kroplą do nauki pierwszej pomocy i przezwyciężaniem lęku w ratowaniu drugiego człowieka. Pokazaliśmy, co potrafimy!

    C. Jasińska

  • Sprzątanie Świata

    Sprzątanie Świata

    W naszej szkole 19 września odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły i Lubno. Akcja jest co roku  organizowana w naszej szkole. Uczniowie aktywnie włączają się w sprzątanie. Akcję nadzorują nauczyciele, którzy na swoich lekcjach przeprowadzają dyskusje nt. odpowiedzialnego segregowania śmieci i dbania o przyrodę. Akcja sprzątania  okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń,  a w śmietnikach pojawiły się  worki z zebranymi odpadami. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli posilić się kiełbaską z ogniska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji.

    C. Jasińska

  • Uroczyste Rozpoczęcie Roku 2018/2019

    Uroczyste Rozpoczęcie Roku 2018/2019

    4-go września o godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Obchody dnia rozpoczęły się Mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych, pocztu Kombatantów i Więźniów Politycznych z Baczyny oraz pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej w Lubnie im. Kombatantów II Wojny Światowej. Pani dyrektor Katarzyna Hajnrych na uroczystym apelu powitała wszystkich uczniów i grono pedagogiczne, a później wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uroczysta akademia inauguracji nowego roku szkolnego miała miejsce pod Pomnikiem Kombatantów w Lubnie. Upamiętniono poległych w walkach II Wojny Światowej minutą ciszy i złożono kwiaty pod pomnikiem. Pani prezes Barbara Adamska życzyła dzieciom powodzenia i samych radosnych chwil w murach naszej szkoły. Po zakończeniu apelu dzieci udały się w raz z wychowawcami do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie.

    C. Jasińska

  • Łamańce językowe

    W minionym miesiącu po raz trzeci w naszej szkole został zorganizowany konkurs logopedyczny ,,Łamańce językowe’’. Celem konkursu było dbanie o poprawność artykulacyjną, rozwijanie sprawności językowej, motywowanie do wspólnej zabawy i pracy logopedycznej oraz zaangażowanie dzieci, rodziców, nauczycieli do rozwoju mowy i języka. W jury zasiadały: neurologopedki szkolne Aleksandra Krukowska, Donata Krzyszczyk i Joanna Szwankowska-Misa oraz pani katechetka Teresa Górska. Jak zawsze wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą determinację i nie dali sobie tak łatwo „połamać języków”. Konkurs był podzielony na 3 kategorie wiekowe. Oto nasi laureaci:

     

    KATEGORIA I – dzieci uczęszczający do klasy I i II

     

    Miejsce I – Zofia Jasińska

    Miejsce II – Kornelia Mielczarek

    Miejsce III – Julita Nawrocka

     

    KATEGORIA II – dzieci uczęszczające do klas III-IV

     

    Miejsce I – Dominik Laskowski

    Miejsce II – Natalia Kiecmańska

    Miejsce III – Agata Folek

     

    KATEGORIA II – dzieci uczęszczające do klas V-VII

     

    Miejsce I –Hoffman Natalia 

    Miejsce II – Sandra Skorupska

    Miejsce III – Julia Karasiewicz

     

     

    Łamańce dla uczniów klas I-IV

     

    1. Ćma ma nać, nać ma ćma.
    2. Dom z powybijanymi oknami.
    3. Ej, lej olej
    4. Gadki Agatki – zagadki dla tatki.
    5. Gąszcz trzcin.
    6. Gruby chód, czy chudy grób?
    7. Gżegżółka grzała grzańca,
    8. Deszcze chłoszczą leszcze,
    9. Ktoś w porę włożył pora w pory.
    10. Kurkiem kranu kręci kruk
    11. Kuropatwa z kuropatewiątkami.
    12. Lepszy wyż niż niż.
    13. Leży Jerzy na wieży i nie wierzy
    14. Mi nie minie mina mima.
    15. Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem
    16. Nie pieprz wieprza pieprzem Pietrze
    17. Niech Jadzia trzyma Jadzię, bo tramwaj jedzie i Jadzię przejedzie.
    18. Na kaloryferze leży rewolwerowiec.
    19. Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ją pchła
    20. Ptak na pniak, ptak pod pniak.
    21. Przygwoździ Bździągwa gwoździem źdźbło
    22. Przeleciały trzy pstre przepiórzyce przez trzy pstre kamienice.
    23. Raz w szuwarach się zaszywszy w jednym szyku wyszły trzy wszy
    24. Rzęsa w rzece rzadka rzecz.
    25.  Szczebiot dzieci i skrzypienie drzwi elec Strzałkowski wystrzelił nie
    26. Szedł Mojżesz przez morze, jak żniwiarz przez zboże
    27. Skrzypce ze smyczkiem.
    28. Trzeba trzcinę trzepać trzcinową trzepaczką.
    29. Ulu, ululaj Eulalię.
    30. Warszawa w żwawej wrzawie,
    31. Wiesz z czego to cytat?
    32. W Pszczynie na szynie maszyna przejechała mysz.
    33. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie
    34. Zagadki Agatki to gratki dla tatki.
    35. Zmiażdż dżdżownicę na czczo.
    36. Żółta żaba żarła żur.
    37. Żubr żuł żuchwą żurawinę.
       
      Łamańce dla uczniów z klas V-VII
       
    1. Bezczeszczenie cietrzewia cieszy moje czcze trzewia.
    2. Baba bada baobaby. Baba dba o oba baobaby.
    3. Blichtr trwa.
    4. Boa ma omamy, a emu nie ma.
    5. Boss ssie sok.
    6. Byle jakie bile Billa.
    7. Cesarz często czesał cesarzową.
    8. Chłop pcha pchłę, pchłę pcha chłop.
    9. Chodzi, przychodzi, a gdy ona zachodzi, to on odchodzi, bo nie o to chodzi...
    10. Chrząszcz z dżdżownicą.
    11. Córka cesarza całuje piekarza!
    12. Cześć Czesiek! Czeszesz się częściej często, czy częściej czasem?
    13. Czy się Czesi cieszą, gdy się Czesio czesze?
    14. Czy poczciwy poczmistrz z Tczewa często tańczy czaczę?
    15. Czy tata czyta cytaty z Tacyta?
    16. Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął.
    17. Drabina z powyłamywanymi szczeblami.
    18. Dzięcioł z chęcią pień ciął.
    19. Dezoksyrybonukleinowy
    20. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Chrząszczyżewoszczyce,
    21. I cóż, że ze Swarzędza?
    22. I cóż, że się cieszysz, że się czeszesz w Szwecji?
    23. Idzie Idzi i Idzi nie widzi, że za Idziem idzie Idzi.
    24. Idzie Jerzy i nie wierzy, że na wieży jest sto jeży i pięćdziesiąt jeżozwierzy.
    25. Intelektualistyczna Konstantyna
    26. Jola lojalna, Jola nielojalna..
    27. Kiedy susza szosa sucha.
    28. Konstantynopolitańczykowianeczka.
    29. Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.
    30. Krnąbrną Brdą brną drwa.
    31. Kuropatwa z kuropatewiątkami.
    32. Ma mama mamałygę.
    33. Mi nie minie mina mima.
    34. Mistrz z Tczewa.
      1. się z rozentuzjazmowanego tłumu
    1. Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, bo przepieprzysz wieprza pieprzem.
    2. Na stole leży rozrewolwerowany rewolwer.
    3. Neandertalczyk usatysfakcjonował się
    4. Powiedziała pchła pchle, pchnij pchło pchłę, pchła pchła pchłę i po pchle.
    5. Przeszła susza szosą suchą.
    6. . Po chwili się rozmnożywszy ruch w szuwarach stał się żywszy.
    7. Sasza szedł suchą szosą.
    8. Skarykaturalizowany.
    9. Słów kształty krztuszą krtanie.
    10. Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
    11. Spod czeskich strzech szło Czechów trzech.
    12. Stół z powyłamywanymi nogami.
    13. Wśród wrót śrut, brud i lód.
    14. Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.
    15. Wydezodorantowany.
  • Bądzmy dumni z naszej przeszłości

    Bądzmy dumni z naszej przeszłości

     

       W bieżącym roku obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji Majowej. Na Sejmie Czteroletnim,  który jest też nazywany Wielkim grupa posłów o patriotycznych i postępowych poglądach przy poparciu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego podjęła próbę naprawy ustroju państwa polskiego. 3- go maja 1791 roku zwyciężyło dobro Rzeczypospolitej. Uchwalona tego dnia konstytucja była drugim tej rangi dokumentem na świecie i pierwszym w Europie. To na niej wzorowali się wielcy przywódcy rewolucji francuskiej.

       Chcąc upamiętnić to wydarzenie oraz tych, którzy je współtworzyli uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Lubnie  dnia 08- go maja przygotowali dla kolegów i koleżanek uroczysty apel, który przebiegał w formie konkursu. Dwie drużyny  tj. „ Patrioci” i „ Targowiczanie” walczyli o puchar Stanisława Augusta Poniatowskiego. Rywalizacja zakończyła się remisem. Zarówno obserwatorzy jak również uczestnicy w/w zmagań bawili się wyśmienicie. Młodzi artyści bardzo aktywnie pracowali na lekcjach wychowawczych. Przygotowywali również dekoracje, które wykorzystane zostały podczas występu.  W przebieg tego dnia miała swój wkład również cała społeczność szkolna. Tradycyjnie  uczniowie  chcąc podkreślić wagę obchodzonego święta ubrani byli w stroje galowe, do których były przypięte kotyliony w barwach narodowych.

     

    Nauczycielka historii

    Grażyna Jaśkiewicz

  • Historia wpisana w żołnierską nutę

    Historia wpisana w żołnierską nutę

    Dla Niepodlej.

    Historia wpisana w żołnierską nutę.

    Pieśni żołnierskie, tworzone często pod wpływem wielkich wydarzeń dziejowych, zajmują w naszej historii szczególne miejsce. Powstawały one na drodze Polaków do wolności, w wojskowym marszu, na polu bitewnym, czy w czasie postoju na leśnej polanie przy ognisku. Pieśni dokumentowały klimat ówczesnych wydarzeń, zmagania powstańczych walk, bohaterstwo żołnierzy, łagodziły rozłąkę z bliskimi, dodawały wiary i otuchy walczącym w lepszą przyszłość. Część z nich przetrwała zawieruchy wojenne i śpiewana jest do dziś w czasie różnych uroczystości. Pieśni te stanowią ważną część polskiej skarbnicy narodowej. W tym roku obchodzimy 100- ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Lubnie w roku szkolnym 2017/2018 podjęto szereg działań, by upamiętnić  to jakże ważne wydarzenie w naszej historii. Jednym z nich był zorganizowany 10- go kwietnia festiwal pieśni patriotycznych

    i piosenek żołnierskich. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali  11 utworów. Wśród nich były np. Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Bożę coś Polskę, Warszawianka, Pierwsza kadrowa, Przybyli ułani, Piechota i inne. By urozmaicić wspólne śpiewanie uczennice klasy VII  przedstawiły młodszym koleżankom i kolegom krótką historię powstania każdej z pieśni. Dzięki temu uczestnicy pogłębili  również swoją wiedzę o roli jaką one odgrywały w życiu naszych przodków. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się we wspólne śpiewanie.

     

    Grażyna Jaśkiewicz

  • Żywa lekcja historii

    Żywa lekcja historii

     

       Dzień 6- go lutego był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lubnie niezwykły. Młodzi ludzie wzięli udział w  żywej lekcji historii z Bractwem Rycerskim „KERIN”. Przez godzinę czas cofnął się do epoki średniowiecznej. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawej gawędy o życiu i zajęciach średniowiecznego rycerza. To co dla młodszych stanowiło nowość, dla starszych było doskonałym utrwaleniem wiadomości. Szczęśliwi wybrańcy mogli przymierzyć ciężkie kolczugi i hełmy lub wcielić się w postać pazia, giermka, rycerza czy wybranki rycerskiego serca. Szczególne powody do radości mieli uczniowie, którzy odtwarzali metodą dramy scenki z czasów średniowiecza. Żywy obraz przemawiał do dzieci w niezwykle atrakcyjny sposób. Ta nietypowa lekcja na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów. Dowodem na to jest fakt, iż uczniowie zaprosili „KERIN” na następne spotkanie za rok.

       Lekcja spełniła założenia dydaktyczne i wychowawcze w myśli zasady: „ Przez zabawę do wiedzy”. Inicjatorką spotkania z Bractwem Rycerskim „ KERIN” była nauczycielka historii Grażyna Jaśkiewicz.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    W dniu 26 stycznia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Lubnie odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci  również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

     C.Jasińska

  • WOŚP

    WOŚP

    W dniu 13.01.2018 w Lubnie odbyły się 6 przedbiegi 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Po raz kolejny mieszkańcy pokazali jak wspaniale potrafią się bawić, jak bardzo są wrażliwi i jak los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Mimo wielu własnych problemów i trudności zawsze potrafią dostrzec kłopoty i problemy innych.

    Organizatorem imprezy były przedstawicielki społeczności Lubna: Barbara Adamska Przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubnie ,,Promyk”, Grażyna Skorupska Radna Gminy Lubiszyn, Regina Wróbel Przedstawicielka Klubu Seniora. Dzięki organizacji imprezy w Lubnie większość mieszkańców miała możliwość uczestniczenia i wsparcia WOŚP.

    Imprezę uświetnili przedstawiciele różnych formacji tanecznych: Szkoła Tańca ,,Hajer Living’’ z Gorzowa Wielkopolskiego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. Wśród występujących byli również uczniowie ze Szkoły w Lubnie, którzy zaprezentowali widowisko teatralne, zatańczyli wiele tańców w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, przedszkolaki swoją dziecięcą ,,zumbą’’ rozbawili całą salę. W dalszej części swój występ artystyczny zaśpiewały  ,,Tarnowianki’’, a zespół ,,Zumba’’ z Baczyny wykonał kilka układów tanecznych. Piękny występ wokalny przedstawiła Adrianna Astramowicz. Do późnych godzin wieczornych przygrywał zespół instrumentalno-wokalny z Baczyny.

    W bufecie można było skosztować pysznego żurku i bigosu przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubnie i  Panią Beatę Szczukę, a znakomite ciasta upiekły mieszkanki wsi.

    To wspaniałe przedsięwzięcie wspierała również z nami  Zastępca Wójta Gminy  Pani Urszula Stolarska oraz Radni Gminy Lubiszyn.

    Podczas imprezy odbyła się licytacja okazjonalnych gadżetów i ofiarowanych przedmiotów. Głównymi sponsorami byli: Kółko Rolnicze w Lubnie, Pan Jarosław Szczuka, Romuald Dopierała, Zbigniew Sadowski, Grażyna Skorupska, Marian Adamski, Teresa Górska, Katarzyna Hajnrych. Vouchery na zabiegi kosmetyczne ufundowała Liga Bogus,a Sylwia i Paweł Nowakowscy przekazali kolekcję monet i strój indyjski(sari).Magdalena Trawińska i Michał Jarząb podarowali karnety rehabilitacyjne. Radosław Szalc   wykonał  z kamienia serca ,,WOŚP 2018’’, Stowarzyszenie ,,Szarlotka’’ ufundowało piękne ozdoby wielkanocne.

    Podczas imprezy w Lubnie zebrano 3.220zł + 80zł w groszach. Zebrane środki zostały przekazane w dniu 14.01.2018r. przez Radną Lubna Grażynę Skorupską i wolontariuszy do Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubiszynie.

    Dziękujemy mieszkańcom Lubna za aktywny udział w tak ważnym przedsięwzięciu i, że po raz kolejny nie zawiedli i pokazali swoje Wielkie Serca.

    Teresa Korsak

     

  • Jasełka

    Jasełka

    W czwartek, 21 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej i w Przedszkolu w Lubnie z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie  prezentując Jasełka.

    Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ... Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wizyty Św. Mikołaja, który wręczył paczki wszystkim grzecznym uczniom.

    C.Jasińska

  • Światowy Dzień Walki z AIDS

    Światowy Dzień Walki z AIDS

    Każdego roku 1-go grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym roku uczniowie należący do Kółka Przyrodniczego postanowili zająć się tym bardzo poważnym zagadnieniem. Przygotowano prezentację na temat tej strasznej, śmiertelnej choroby oraz wirusa HIV, który ją wywołuje. Spotkanie to zaadresowane było do klas starszych VI i VII. Celem spotkania było wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę i jak postępować, aby uniknąć tego schorzenia. Każdy uczestnik otrzymał czerwona kokardkę jako symbol solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Prezentacja powstała przy wydatnym udziale Pani Barbary Adamskiej i Pani Marioli Studzińskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem i zrozumieniem.

    Mariola Studzińska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBNIE IM. KOMBATANTÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ
    Pl. Wyzwolenia 8
    66-450 LUBNO
  • 095 7314 709 szkoła, przedszkole

    609 239 418 Prezes - Adamska Barbara

    504 200 055 Dyrektor -Korsak Teresa

Galeria zdjęć