PROGRAM RZĄDOWY

PROGRAMY RZĄDOWE WSPIERAJĄCE DZIAŁANIA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATY

O środki na zakup pomocy dydaktycznych z programów rządowych mogły się starać:

1. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej,
  2. szkoły i zespoły szkół oraz szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej działające w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą.
  3. publiczne szkoły podstawowe w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministra Sprawiedliwości.

W ramach programu rządowego  „Aktywna Tablica” szkoła podstawowa im Kombatantów II Wojny Światowej została wyposażona w tablicę interaktywną 100”, projektor ultrakrótkoogniskowy led , laptopy i głośniki . Program finansowany był w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organu prowadzącego szkołę. Szkoła otrzymała 14 tyś dofinansowania, wkładem własnym był zakup laptopów.

Szkoła  mogła otrzymać 14 tys. zł jako maksymalną kwotę na zakup pomocy dydaktycznych. W przypadku maksymalnego wsparcia finansowego, organ prowadzący szkołę  miał obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Organ prowadzący dokonał zakupu laptopów dla całej klasy na wyposażenie gabinetu za kwotę 7696 zł. Całkowita wartość zadania dla szkoły wyniosła w sumie 21,696  zł (wsparcie finansowe 14 tys. zł + wkład własny 7696 zł).

„ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest programem rządowym realizującym zadania związane z zakupem i doposażeniem bibliotek szkolnych w nowe pozycje książkowe . Nasza szkoła poprzez realizację zadania otrzymała kwotę 2480 zł na zakup niezbędnych pozycji literackich. Organ prowadzący przekazał na ten cel wkład własny w kwocie 620 zł. Razem koszty wyniosły 3100 zł.