Ważne WYPRAWKA KĄCIK LOGOPEDYCZNY

LUBNO, 21.08.2020r.

Procedury postępowania w zakresie organizacji pracy w   roku szkolnym 2020/2021 w Niepublicznym Przedszkolu w Lubnie w warunkach epidemii.

I Procedury dla dzieci i rodziców

1.Dzieci przychodzą do przedszkola o wyznaczonych godzinach w dwóch turach:

Grupa młodsza, sala nr 4

6.45 – 7.10 przyjęcie dzieci grupy młodszej  I tura

7.45 – 7.55 przyjęcie dzieci grupy młodszej II tura

12.15 – odbiór dzieci, które uczęszczają na 5 godzin dziennie

13.45 – 16.00 – odbiór dzieci II tura

Klasa „0”(grupa starsza), sala nr 1

7.30 – 7.45 przyprowadzanie dzieci,

12.30 – odbiór (dzieci czekają na rodziców siedząc na ławeczce w obecności nauczyciela)

2. Mają mierzoną temperaturę, obowiązkowo dezynfekują ręce.

3. Do budynku wchodzi tylko dziecko, które jest przekazywane upoważnionemu pracownikowi przedszkola.

4. Do przedszkola przychodzi wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych( katar, kaszel, podwyższona temperatura, biegunka, wysypka i inne.

5. Regularnie przypominamy dziecku o podstawowych zasadach higieny, o tym, że nie może dotykać oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem.

6. Nie przysyłamy dziecka do przedszkola, jeżeli w tym samym domu ktoś przebywa w kwarantannie lub izolacji.

7. Rodzic ma obowiązek przekazać  nauczycielowi aktualny i dostępny numer telefonu w celu szybkiego skomunikowania się z nim.

8. Rodzic ma obowiązek przekazać nauczycielowi lub dyrektorowi istotne i rzetelne informacje o stanie  zdrowia dziecka.

9. Dziecko nie zabiera ze sobą  do placówki żadnych przedmiotów i zabawek.

10. Każde dziecko, które odpoczywa ma swój podpisany leżak, pościel chowana jest do oddzielnego worka, rodzic zobowiązany jest do prania pościeli raz w tygodniu najlepiej w weekend.

11. Jeżeli u dziecka wystąpią   objawy wskazujące na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, będzie odizolowany do odrębnego pomieszczenia (izolatorium), zostanie powiadomiony rodzic o konieczności odebrania dziecka z przedszkola.

Procedura  na wypadek stwierdzenia podejrzenia zakażenia.

1.W przypadku dziecka, u którego zaobserwowano objawy chorobowe typu: katar , kaszel , stan podgorączkowy, ból głowy, zaropiale oczy, wysypka, biegunka, wymioty i inne, lub które samo zgłasza złe samopoczucie, ma zastosowanie niżej wyszczególniony sposób postępowania:

a) nauczyciel zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji;

b) nauczyciel bezzwłocznie zawiadamia rodziców o stwierdzeniu objawów chorobowych;

c) bezzwłocznie izoluje dziecko w tzw. IZOLATORIUM – wyznaczonym pomieszczeniu w placówce pozostając z nim utrzymując min. 2 m odległości.

2. Po otrzymaniu od dyrektora lub nauczyciela informacji o stanie zdrowia dziecka, rodzic jest zobowiązany do odebrania dziecka w ciągu 90 minut.

3. Z powodu podobieństwa objawów COVID-19 i alergii – np. katar, kaszel – oraz niemożności stwierdzenia z pewnością, iż opisane wyżej objawy nie są skutkiem zakażenia wirusem, w czasie trwania epidemii nie będą brane pod uwagę zaświadczenia dotyczące występującej u dziecka alergii wystawiane przez lekarza.

4. W sytuacji niemożności nawiązania kontaktu z rodzicami, lub jeżeli rodzic nie odbierze dziecka w wyznaczonym czasie, dyrektor zawiadamia stację sanitarno – epidemiologiczną, w razie złego stanu dziecka dzwoni na nr 999( pogotowie ratunkowe) lub 604175591, 607031812 (Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.)

5. Z procedurą postępowania z dzieckiem chorym rodzice zostają zapoznani, co potwierdzają własnoręcznym podpisem.

6.Procedura obowiązuje w równym stopniu wszystkich rodziców/opiekunów prawnych oraz wszystkich pracowników szkoły.

Procedury wchodzą w życie od 01.09.2020r. i obowiązują do odwołania.

Dyrektor Przedszkola, Teresa Korsak

OFERTA EDUKACYJNA PRZEDSZKOLA

„ PROMYK” W LUBNIE

Przedszkole prowadzone jest przez Stowarzyszenie przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubnie „ Promyk”. Czynne jest w godzinach 7.00- 16.00. Miesięcznie pobierana jest jednorazowa opłata w kwocie 70zł za 5 godzin lub 120 zł za 9 godzin.

Zajęcia dodatkowe prowadzone w przedszkolu są bezpłatnie. Należą do nich:

1. Zajęcia specjalistyczne

- zajęcia logopedyczne

- wspomaganie wczesnoszkolne i przedszkolne

- zajęcia rewalidacyjne

- zajęcia z kinezjologii edukacyjnej

- zajecia taneczne (nowość)

2.    Zajęcia językowe z języka angielskiego

3.    Zajęcia ruchowe.

Sala przedszkolna wyposażona jest w bogate pomoce dydaktyczne i zabawki . Ponad to w sali znajduje się tablica multimedialna. Każde dziecko do śniadania otrzymuje ciepła herbatę. Rodzice odpłatnie mogą zapisać dziecko na obiady. Przedszkole uczestniczy w rządowym programie  „Szklanka mleka”. Na zakończenie roku cała grupa wyjeżdża bezpłatnie na wycieczkę jednodniową po okolicy.

...........................................................................................................

RAMOWY PLAN DNIA 3-4 LATKI

7.00 – 8.00 – SCHODZENIE SIĘ DZIECI, ZABAWY INDYWIDUALNE WG ZAINTERESOWAŃ DZIECI

8.00 – 8.30 – ZABAWY RUCHOWE ZE ŚPIEWEM LUB W KOLE PRZY NIEWIELKIM UDZIALE                                      NAUCZYCIELA

8.30 – 8.45 – CZYNNOŚCI HIGIENICZNO-PORZĄDKOWE

8.45 – 9.15 – ŚNIADANIE

9.15 – 9.45 – REALIZACJA ZADAŃ EDUKACYJNYCH W OPARCIU O PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ

9.45 – 10.00 – CZYNNOŚCI HIGIENICZNO – PORZĄDKOWE

10.00 – 10.15 – DRUGIE ŚNIADANIE

10.15 – 11.30 – ZABAWY ZORGANIZOWANE I SWOBODNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU LUB W SALI                            GIMNASTYCZNEJ

11.30 – 12.00 – REALIZACJA ZADAŃ EDUKACYJNYCH W OPARCIU O PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ

12.00 – 12.30 – OBIAD (II DANIE)

12.30 – 13.00 – ZABAWY DOWOLNE, ODBIERANIE DZIECI – I GRUPA DZIECI.

13.00 – 14.30 – LEŻAKOWANIE

14.30 – 14.45 – CZYNNOŚCI HIGIENICZNO - PORZĄDKOWE

14.45 – 15.00 – OBIAD (ZUPA)

15.00 – 16.00 – ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI, ZABAWY SWOBODNE, KONTAKTY INDYWIDUALNE                              Z RODZICAMI, CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE