Zajęcia z psem doskonale łączą naukę i zabawę. Naturalna spontaniczność i radość psa Zuri pozwalają dzieciom odczuć satysfakcję z wykonywanych przez nie zadań, ale przede wszystkim mobilizują do podejmowania nowych wyzwań.
C.Jasińska
Zajęcia z psem doskonale łączą naukę i zabawę. Naturalna spontaniczność i radość psa Zuri pozwalają dzieciom odczuć satysfakcję z wykonywanych przez nie zadań, ale przede wszystkim mobilizują do podejmowania nowych wyzwań.
C.Jasińska
Dnia 28 października dzieci z klas "0" - IV pojechały na wycieczkę do Gorzowa, aby zwiedzić budynek Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Walczaka oraz zapoznać się z pracą strażaków. Dzieci były bardzo podekscytowane. Najpierw zwiedziły garaż, w którym było bardzo dużo ciekawych pojazdów. Dzieci zachwyciły przede wszystkim duże wozy strażackie z drabinami i wężem gaśniczym. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się nietypowe pojazdy strażackie - jeep, łódka czy motorówka.
Drugim punktem wycieczki po straży były zajęcia edukacyjne z Ognikiem. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz gazowych. Zapoznały się także z zagrożeniami i szkodami, jakie może wyrządzić ogień. Była to bardzo pouczająca lekcja. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali strażakom wręczając im własnoręcznie wykonane laurki.
Na koniec wycieczki odwiedziliśmy jeszcze mini zoo w Wawrowie, gdzie dzieci pobawiły się na placu zabaw oraz pooglądały zwierzęta. To był bardzo udany wyjazd!
K. Sibilska
Dnia 14 października w Dniu Edukacji Narodowej w szkole podstawowej i przedszkolu w Lubnie odbyło się pasowanie na pierwszaka i przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały piękne występy artystyczne - śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz zatańczyły do dziecięcych przebojów.
Następnie pani dyrektor, Teresa Korsak, przy pomocy dużej, kolorowej kredki pasowała dzieci z klasy pierwszej na uczniów, a dzieci z młodszej grupy przedszkolnej na prawdziwych przedszkolaków. Dzieci otrzymały upominki od swoich pań i od tego momentu stały się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej i przedszkolnej. Serdecznie witamy!
K.Sibilska
30 września 2021r. obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas oraz grup przedszkolnych stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń, upominków, słodkiego poczęstunku, tańców oraz sesji zdjęciowych. Była to doskonała lekcja integracji klasowej, wspólnej zabawy, a przede wszystkim ciekawy sposób wzajemnego poznania.
Zabawa była przednia! Wszystkim dopisywały humory.
Chłopcom z okazji ich święta raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia!
C.Jasińska
W dniu 20 września br. roku dzieci z przedszkola w Lubnie już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.
Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.
Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.
C.Jasińska
1 września, zgodnie z tradycją, odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego. W tym roku, z powodu reżimu sanitarnego związanego z pandemią, miało ono miejsce w niewielkim gronie uczniów i rodziców.
Podczas inauguracji miało miejsce również uroczyste odebranie dobudowanej części szkoły. Pan Wójt Artur Terlecki uroczyście przeciął wstęgę jako główny inwestor budowy oraz do przecięcia wstęgi zostały poproszone Pani Barbara Adamska- Prezes Stowarzyszenia , Teresa Korsak- dyrektor szkoły oraz pani Grażyna Skorupska- radna i sołtys Lubna.
Pani dyrektor Teresa Korsak na uroczystym apelu powitała wszystkich uczniów przede wszystkim uczniów klasy i ich rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły. Wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn państwowy. Upamiętniono 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i poległych w walkach minutą ciszy, a następnie odbyło się przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Pani dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom zapału do pracy, sukcesów i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy. Po apelu uczniowie udali się na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.
C. Jasińska
Dnia 11.09.2020r. w Szkole Podstawowej w Lubnie odbyło się wręczenie przez Panią Dyrektor stypendiów Wójta Gminy Lubiszyn najzdolniejszym uczniom szkoły. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i uhonorowani tym fantastycznym wyróżnieniem. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Lubnie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych i szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 24 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały ciekawy program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
C.Jasińska
Dnia 21 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata. Z tej okazji w szkole odbyły się różne atrakcje takie jak: pokaz multimedialny dotyczący języka ojczystego, zabawy z alfabetem, palindromy i ulubione przez uczniów łamańce językowe. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.
C.Jasińska
21 listopada uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w „żywej lekcji historii”. Przenieśliśmy się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia pierwszych królów elekcyjnych. Goście opowiedzieli o stanie szlacheckim, jego zwyczajach i problemach. Podczas prezentacji siły polskiej husarii w powietrzu świstały szable, a ochotnicy zmagali się z ciężarem zbroi rycerskiej. Nie obyło się również bez pojedynku oraz huku wystrzałów z najprawdziwszego muszkietu. Na koniec najuważniejsi uczestnicy „żywej lekcji” otrzymali najprawdziwsze monety z tamtego okresu, wykonane przez prowadzącego w obecności zebranych.
Ciekawa i humorystyczna opowieść, kontakt z uczniami, którzy odgrywali w spotkaniu różnorakie role oraz mogli wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać pozostawiły w zebranych niezapomniane wrażenia.
C. Jasińska
15 listopada 2019 r. o godz. 12:00 uczniowie naszej szkoły oraz społeczność Lubna spotkały się na uroczystym apelu poświęconym 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie klas I -VIII wspierani przez swoich wychowawców. Był to czas poświęcony Ojczyźnie i wolności oraz zrozumieniu co to znaczy być patriotą. 11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oddaliśmy szacunek symbolom narodowym, wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Tegoroczne święto Narodowe uczciliśmy bardzo szczególnie – wspólnym śpiewaniem znanych i lubianych pieśni patriotycznych, tańcami narodowymi oraz wierszami. Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter i tak właśnie było celebrowane w szkole w Lubnie.
C.Jasińska
W dniach 6,7,8 listopada uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami przebywali na zielonej szkole w Myśliborzu. Dla uczniów klas I-IV był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji grupy.
Zakwaterowano nas w Domu Wczasów Dziecięcych, który był położony nad samym jeziorem Myśliborskim. Pobyt w Myśliborzu zaczęliśmy od zabawy i zwiedzania miejsca naszego pobytu. Dzięki pani z biblioteki, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała poznaliśmy legendy związane z Myśliborzem. Miło wspominamy wyjście na basen i szalone zabawy w wodzie pod czujnym okiem ratowników. Uczestniczyliśmy również w wieczornym ognisku oraz dyskotece. Posiłki serwowane podczas pobytu były pyszne i bardzo urozmaicone i każdy niejadek mógł zjeść pyszny obiadek.
Zieloną szkołę przetrwaliśmy szczęśliwie. Trochę zadrapań i kilka siniaków, to efekt aktywności i dobrej zabawy dzieci. Można więc powiedzieć, ze był to udany pobyt i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.
C.Jasińska
„Już w szkole i w przedszkolu dziecko wie, że świat sprząta się „
Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki i uczniowie szkoły zaopatrzeni w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci z przedszkola pomagały w sprzątaniu terenu przedszkolnego, a uczniowie szkoły wyszli poza teren szkoły i zebrali kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół szkoły i na ulicach zrobiło się czysto i przyjemnie. Akcja sprzątania okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a w śmietnikach pojawiły się worki z zebranymi odpadami. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli upiec kiełbaski na ognisku i posilić się nimi.
C.Jasińska
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Lubnie
Uroczystość rozpoczęła się Mszą święta w kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Lubnie z udziałem pocztów Sztandarowych: Pocztu Grupy Rekonstrukcyjnej Żołnierzy Wojska Polskiego oraz pocztu sztandarowego ze Szkoły Podstawowej w Lubnie im. Kombatantów II Wojny Światowej. Dyrektor Pani Teresa Korsak przywitała wszystkich zebranych i wspólnie odśpiewano hymn państwowy.
Akademia inauguracji nowego roku szkolnego miała miejsce pod Pomnikiem Kombatantów w Lubnie. Uczennice klasy VIII odczytały referaty dotyczące 80-tej Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Upamiętniono minutą ciszy poległych w walkach po czym Radna Lubna Pani Grażyna Skorupska oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Pani Barbara Adamska wraz z Dyrekcją Panią Teresą Korsak złożyły kwiaty pod pomnikiem. Następnie Pani dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom zapału do pracy, sukcesów i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy. Następnie uczniowie udali się na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.
W dniach 4-7 czerwca uczniowie klas III- VIII uczestniczyli w wycieczce szlakiem piastowskim . Wycieczka obejmowała kilka ciekawych i niesamowitych miejsc. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Gnieźnie. Byliśmy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach poświęconych dziejom Polski. Następnie udaliśmy się do Katedry Gnieźnieńskiej, by pogłębić tajniki wiedzy na temat wykonania Drzwi Gnieźnieńskich i legendy o św. Wojciechu. Po wspaniałym wykładzie pani przewodnik pojechaliśmy do Kruszwicy. Zwiedziliśmy to cudowne miasteczko i przeszliśmy śladami Piasta do ruin zamku i Mysiej Wieży. Miejscem docelowym był Toruń, tam mieszkaliśmy i odpoczywaliśmy. Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ciechocinka, weszliśmy na tężnie i byliśmy w pijalni wód leczniczych. Później autokar zawiózł nas do Golubia- Dobrzynia i przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, chodząc zamkowymi korytarzami i salonami. Dzień trzeci obfitował w moc atrakcji przy zwiedzaniu samego Torunia. Pani przewodnik oprowadziła nas po Starym Mieście, odwiedziliśmy Planetarium i wypiekaliśmy pyszne pierniki w lokalnej Piernikarni. Ostatni dzień poświęciliśmy na wizytę w Bydgoszczy, następnie przejechaliśmy do kompleksu wypoczynkowego do Mielęcinka. Odwiedziliśmy Zoo i Park Natury. Po tak intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną .
Katarzyna Hajnrych
W kwietniu wszyscy uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadził zaproszony gość. Tym razem ta niezwykła lekcja historii zatytułowana „Droga do niepodległości” poświęcona była walce Polaków o niepodległość Polski. Prowadzący przypomniał takie fakty z naszej historii jak udział polskich legionistów w walkach u boku Napoleona czy powstanie Księstwa Warszawskiego. W trakcie tej nietypowej lekcji historii uczniowie mogli przymierzać przygotowane przez prowadzącego stroje i wcielać się w różne postacie, co byłą dla dzieci dużą atrakcją. Lekcja ta wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Prowadzący umiał w ciekawy sposób przedstawić wydarzenia związane z dążeniem do niepodległości Polski , a zaprezentowane stroje i rodzaj stosowanej wówczas w walkach broni na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać poznane fakty historyczne.
C. Jasińska
Dnia 29.05.2019r. uczniowie z klas ,,0’’ - IV ze Szkoły Podstawowej w Lubnie zwiedziły Rogalowe Muzeum Poznania. Każdy miał okazję wystąpić za „rogalowym” stołem i pobawić się w robienie rogali. Zabawa była przednia. Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami.
Następnie kolejką ,, Maltanką’’ uczniowie przejechali do Ogrodu Zoologicznego . Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.
C. Jasińska
W ramach tematyki „Poznajemy zawody” uczniowie ze szkoły i przedszkola w Lubnie mieli możliwość poznania pracy krawcowej „od podszewki”. Do naszej placówki zaprosiliśmy panią Marzenę Andrzejewską która pokazała dzieciom na czym polega praca krawcowej. Uczestnicy warsztatów krawieckich mogli zobaczyć jak wygląda maszyna do szycia, jakie przybory i materiały potrzebne są, aby coś uszyć. W czasie zajęć nie zabrakło też wspólnej zabawy, dzieci pod czujnym okiem pani Marzeny mogły odrysować szablony, wypełnić środek szytych przedmiotów. Wspólnie z panią Marzeną młodsze dzieci uszyły poduszkę- żółwia do przedszkola, a starsze wielkanocne kurki. Te zajęcia sprawiły im wiele radości. Bardzo dziękujemy Pani Marzenie Andrzejewskiej za pokazanie i przybliżenie tego niezwykle ciekawego i potrzebnego zawodu.
C. Jasińska
12 marca dzieci z zerówki w Lubnie obchodziły ogólnopolski Dzień Matematyki. Podczas udziału w grach i zabawach matematycznych dzieci doskonaliły swoje umiejętności, m.in.: w liczeniu w dostępnym zakresie; klasyfikowaniu i porównywaniu liczebności zbiorów, utrwalaniu kształtów i mierzeniu szkolnych pomocy. Najważniejszym celem zajęć było czerpanie radości ze wspólnej zabawy, co widać na załączonych zdjęciach.
C. Jasińska
Dnia 8 lutego w naszym przedszkolu i szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków na wspaniałą uroczystość z okazji tego wyjątkowego święta. Wychowawcy wspólnie z dziećmi przygotowali specjalny program artystyczny. Wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowy dzień, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.
C. Jasińska
Powered by aSc EduPage